Zdraví je osobní rozhodnutí!

21.6. 2019admin0

Kolikrát za život Vám někdo přál hodně štěstí a zdraví? Na každé oslavě? Při každých narozeninách či jmeninách? Mě také!

Dvě nejčastější reakce na můj příběh byly, že jsem byla buď špatně diagnostikovaná a Crohna jsem nikdy neměla anebo jsem měla štěstí. Často mám právě z těchto přání a výroků pocit, že to štěstí a zdraví prší nějak z nebe a někdo to štěstí a zdraví má a jiný ne.

Lidé mi kladou otázky, jak moc naše zdraví ovlivňuje psychika a zda mají pátrat po psychosomatickém původu svých problémů. Vždy sdílím svou zkušenost, a ta byla velmi prostá. Dokud mi bylo opravdu fyzicky zle, nebyla jsem schopna uvažovat nad svou nemocí v širších souvislostech. Jídlo, zelené potraviny a s tím spojená péče o mé fyzické tělo byl pro mě nástroj, kterého jsem se mohla chytnout. Začala jsem věřit, že své zdraví můžu ovlivnit. Až se mi ulevilo fyzicky začala vnímat i souvislosti mé nemoci. Tím jak se naše tělo fyzicky očišťuje, očišťuje se i psychicky. Vědci už dávno dokázali souvislost mezi jídlem a psychikou např. čokoláda 🙂 Velmi příjemné ovlivnění 🙂 Ta složka, která nás tak příjemně nabuzuje je kakao. Takže pokud máte rádi čoládu jako já, může si ji dopřát i ve zdravé formě. Můžete si udělat ranní raw kakao místo kávy, čokoládové smoothie se zeleným ječmenem či výborný brownie dezert. Recepty Vám brzy prozradím 🙂

Čemu tedy chcete věřit? Že své zdraví můžete ovlivnit? Nebo, že je zdraví věc náhody?

Ať už chceme nebo ne, naše zdraví ovlivňujeme každý den! Pozitivně či negativně! Vědomě či nevědomě! 

Ovlivňujeme jej každým nákupem, každým jídlem a dokonce i každou myšlenkou. To kouzlo zdraví a štěstí spočívá v tom, že si můžeme vybrat. Můžeme si vybrat jídlo, které chceme jíst. Můžeme si vybrat lidi, se kterými chceme žít či jen jít na kávu. Můžeme si vybrat myšlenky, kterým chceme dát pozornost a zhmotnit je!

 

Když jsem tyto souvislosti pochopila, začala jsem si vědomě vybírat jídlo a dokonce i myšlenky, které mě každý den vedly až k uzdravení. Vyhledávala jsem lidi, kteří se uzdravili z Crohnovy nemoci a naopak přestala jsem se potkávat s lidmi, kteří nevěřili, že se uzdravím.

Je to vlastně jednoduché. Vše záleži jen na nás!

Takže Vám přeji hodně zdraví a štěstí 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • . . . ZELENÉ ZLATO . . .
  • Nejnovější články