Vyměnila jsem chemii za přírodu!

Vyrůstala jsem v běžné malé rodince, jedla klasická dětská jídla ve školních jídelnách  a vše probíhalo řekněme normálně. Na mé devatenácté narozeniny mě hospitalizovali v nemocnici s častými průjmy a úbytkem váhy a vleklou únavou.  Lékaři mi nasadili nevhodnou léčbu a já prošla klinickou smrtí.

Bohužel to nebyl jen stres z maturity. Diagnóza byla jasná, Crohnova choroba

Následovaly transfúze, kortikoidy, imunosupresiva a biologická léčba. Mé tělo i na následnou léčbu reagovalo velmi špatně. Ke Cronově nemoci se přidal atopický ekzém, vypadané vlasy, seborea, artritida v kolenou, lupénka. Předpovědi lékařů byly smutné. “Připravte se, nikdy nebude moci mít děti a závodně tancovat. Najděte si klidové koníčky, třeba pletení.” Spolupracujte a třeba se vyhnete operaci. Já a pletení? Trpělivost na tuto činnost jsem ztratila, když mi bylo 10 let. A mít rodinu byl pro mě velký sen...

Nechť je jídlo tvým lékem! 

Hledala jsem odpovědi jinde, protože zapadní medicína mi je nedala. Zkusila jsem bylinky, různé očistné kůry. Bez výsledku. Řešení jsem nakonec našla v jednoduché větě: "Nechť je tvé jídlo tvým lékem."  Tu větu jsem znala, ale až tehdy jsem pochopila její podstatu. Změnila jsem stravu a začala užívat zelené potraviny.

Už 9 let jsem bez léků. Zdravá. Mám krásnou rodinu, za kterou jsem každý den vděčná! A děkuju nemoci, že přišla do mého života. Ukázala mi, že i to co je nemožné, je možné. A většina může tvrdit naprostý opak. 

Věřím, že zdravý a šťastný může být kdokoliv z nás!

 

. . . protože zdraví je osobní rozhodnutí!